Egyre hosszabbak a nappalok, folyamatosan melegszik az időjárás, jelezve a tavasz közeledtét. A szobanövények is növekedésnek indulnak, ezért érdemes ilyenkor átültetni, megmetszeni az otthoni virágokat. Ha pedig már kertészkedésbe fogunk, akkor egyszerűbb egyszerre letudni az új szobanövények beszerzését is.
Új növényekkel dúsítanád a szobadzsungelt? Elhoztuk a TOP 10 szobanövényt, amik nem csak élettel, hanem éltető oxigénnel is megtöltik a szobát.
Csokrosinda/zöldike (Spider plant)
Ez a trópusi növény jellegzetes leveleivel magára vonzza a tekintetet. Állandó hőmérsékleten, világos helyen érdemes tartani. Kezdő kertészeknek is kiváló, mert jól alkalmazkodik a körülményekhez 🙂

Szobai szanszeviéra (anyósnyelv)
A magasba nyúló anyósnyelv nem csak a levegőnek, hanem az enteriőrnek is jót tesz. Nem foglal túl nagy helyet, de nagy levelei szemet gyönyörködtetők. Szerencsére a fényárnyékos helyeket is kedveli és vízigénye sem nagy. Az egyetlen, amire oda kell figyelni az anyósnyelvvel kapcsolatban, hogy szereti a meleget, így télen is olyan szobában tartasd, amit állandóan fűtesz.

Aloe Vera
Az aloe vera igazi szupernövény – nem csak a levegőnek tesz jót, hanem leveleiből igazi aloe vera zselét is tudsz készíteni otthonra. A közvetlen napfényt nem tűri, de a világos helyeket kedveli. Locsolni igazán ritkán kell, a nagy nyári melegben is elég hetente egyszer.

Bambuszpálma
A bambuszpálma beltérben is igazi trópusi hangulatot teremt, gondozásával kezdőként sem lőhetsz mellé. A Közép-Amerikából származó növény viszonylag nagyra nő és átlagos igényei vannak. Hetente érdemes locsolni, a tűző naptól távol kell tartani, de világos helyen.

Szobapáfrány
A bambuszpálmához hasonlóan az urbanjungle alapvető eleme a páfrány. Szintén átlagos igényű, viszont nagyon kedveli a párás levegőt, ezért télen-nyáron érdemes vízzel permetezni.

Szobai futóka
Ez az egyszerű, de dekoratív futónövény igazi túlélő. Kedveli a sok fényt, de nem a tűző napot. Hetente egyszer érdeme öntözni, nyáron pedig meghálálja a permetezést. Nagyon gyorsan nő, így függő kaspóba is teheted, vagy felfuttathatod kedved szerint.

Törpe fikusz
Nevelj fát a szobában, szerezz be egy kislevelű fikuszt, avagy törpe fikuszt. Jól tűri a félárnyékos helyeket, egyedül a huzatot nem kedveli. Fontos, hogy rendszeresen öntözd a növényt, ne száradjon ki a föld, de nem is álljon a cserépben.

Bromélia
A lenyűgöző bromélia színt hoz az életünkbe. A trópusi növénynek sok fajtája létezik, változatos színekben. Haladó kertészkedőknek ajánlott, mert típustól függően mások a broméliák igényei. Nagyon kell figyelni arra, hogy elkerüld a túlöntözést.

Vitorlavirág
A népszerű vitorlavirág minden szoba éke lesz. Fehér „virágaival” és sötétzöld leveleivel nem csak tiszta levegőt, hanem nyugodt hangulatot is sugároznak. Földjét érdemes folyamatosan nedvesen tartani, de ne álljon vízben – erre kiváló megoldás a kavicságy. Árnyéktűrő, de túl sötét helyen nem fehérednek el a levelei, aza nem „virágzik”. Rendszeres permetezéssel és megfelelő környezetben akár 1 méteresre is nőhetnek.

Flamingóvirág
A flamingóvirág jól mutat a vitorlavirág mellett, rózsaszín virágzata kiemeli a többi növény zöldjét. Télen tartható ablakban, nyáron inkább a világos, de tűző napsütéstől mentes helyet kedveli. A vitorlavirághoz hasonló vízigényű, így, ha együtt tartod őket, akkor egyszerre érdemes öntözni. Legyen nedves a földje, de ne álljon a cserép aljában a víz.

+1 TIPP: a növények beszerzéséhez lépj be valamelyik szobanövényekkel foglalkozó Facebook csoportba, böngéssz szobanövény adok-veszek csoportokban, így pénztárcakímélően terebélyesítheted az otthoni növények sokaságát.
Bármelyik növényt is választod, gondozásuknak alaposan járj utána, hogy biztos lehess benne, hogy sokáig a lakásod díszei lesznek. Mivel a legtöbb szobanövény nem őshonos, ezért biztosíts számukra megfelelő tápanyagot tápoldatok segítségével.